12 sposobów na bystrzejszy umysł

12 sposobów na bystrzejszy umysł, czyli recenzja „Kodów Umysłu” Damiana Redmera

Śledząc od dłuższego czasu blog Rozowojowiec.pl miałem możliwość jakiś czas temu otrzymać wstępną wersję Kodów Umysłu – cyklu prezentacji opracowanych przez Damiana Redmera,a polepszających działanie ludzkiego mózgu.

Co to jest?

Zestaw 12 technik polepszających zdolności umysłowe (koncentracje, pamięć, itp) przedstawionych za pomocą kilkuminutowych filmów/prezentacji wideo oraz mapa myśli streszczająca te wszystkie techniki. Dodatkowo, obecna wersja kursu zawiera kilka dodatków (również w formie prezentacji wideo) omawiających kolejne sposoby na ulepszenie i regeneracje umysłu.

Dla kogo?

Korzyść z tych technik mogą odnieść wszyscy, którzy pracują umysłowo lub się uczą (w szkole średniej, na studiach lub kursach). Do ich wykorzystania nie jest potrzebna żadne wcześniejsze przygotowanie, a zastosowanie opisanych sposobów można zacząć praktycznie od razu.

Mocne strony

  • techniki zaczerpnięte bezpośrednio z badań naukowych
  • możliwość sprawdzenia źródeł powyższych badań
  • zdecydowana większość z nich jest nieznana (ja wcześniej słyszałem tylko o 3 z nich, ale nie znałem najlepszego sposobu na ich stosowanie, a podanego w Kodach)
  • sposoby przetestowane na ponad kilkuset osobach
  • ciekawa, interesująca narracja, prowadzona w żywy konwersacyjny sposób
  • możliwość wykorzystania podanych w prezentacjach technik praktycznie od zaraz (czasem wystarczy tylko kilka sekund)
  • te sposby na polepszenie umiejętności umysłowych NAPRAWDĘ działają! (posiadam tę wiedzę z eksperymentów na sobie samym :))

Słabe strony

  • okazyjnie pojawiające się zająknięcia albo regresy słowne (nie wiadomo czy zostały pozostawione celowo w celu podkreślenia naturalności prezentacji czy nie zostały wychwycone w trakcie przygotowywania kursu)
  • konieczność pauzowania prezentacji w celu spisywania(ręcznego) źródeł badań, warto by było dołączyć osobny plik pdf z bibliografią

Werdykt

Spędziłem sporo czasu jeszcze w trakcie liceum i na studiach w celu poznania różnych sposobów na podniesienie umiejętności uczenia się. Były to m.in. mnemotechnika, mapowanie myśli, szybkie czytanie, organiczna technika studiowanie, NLP. Koszt materiałów szkoleniowych (jedna książka to średnio 30 zł) też nie należał do najniższych. Chociaż cieszę, że znam te wszystkie sposoby (i każdemu polecam choć częściowo się z nimi zapoznać), to muszę przyznać, że KODY UMYSŁU wyszukane, przygotowane i opracowane przez Damiana Redmera mają jedną niezaprzeczalną zaletę: działają od razu. Nie trzeba przez kilka miesięcy (albo chociaż przez kilka dni) ćwiczyć jakiejś umiejętności, aby zniej w pełni skorzystać. Sposoby zaprezentowane w Kodach Umysłu nie tylko są skuteczne, ale można je zacząć stosować już za 7 do 14 minut (bo tyle mniej więcej trwa każda z prezentacji). Dlatego śmiało polecam skorzystania z Kodów Umysłu, na pewno Ci pomogą. Wiem, bo sam je stosuję.

Zobacz sam:

bystrzejszy umysl

Reklamy
Otagowane ,
Reklamy